Uczniowie ośmiu podstawówek zagrają jutro w eko-grę terenową

Grą terenową 'Gram dla Ziemi – Inwestuję w naszą Planetę” organizuje jutro dla uczniów klas siódmych i ósmych szkoła podstawowa nr 4. Zgłosiło się osiem drużyn z czterech publicznych i czterech niepublicznych szkół podstawowych w Ostrowcu.

Rywalizacja odbędzie się w Parku Miejskim z okazji Światowego Dnia Ziemi. – Chcemy oczywiście rozwijać wśród uczniów postawy proekologiczne, uświadamiać ich o zagrożeniach dla środowiska, które wynikają z ich codziennych czynności, postaw i dokonywanych wyborów. To, co bardzo ważne to rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy nabytej w szkole w praktycznym działaniu – mówi Agnieszka Batóg, dyrektorka szkoły podstawowej nr 4.

Gra rozpocznie się jutro o 9.30, każda z drużyn wystartuje ze stacji, do której została przypisana. -Dzieci przechodząc od stacji do stacji i korzystając z aplikacji w telefonie do odczytywania kodów QR będą pozyskiwać informacje z konkretnego zagadnienia ekologicznego, na przykład smogu, zanieczyszczenia wód, śladu węglowego, jaki zostawiamy kupując określone produkty spożywcze lub odzież. Na podstawie przeczytanej informacji będą musiały wykonać w kartach pracy wskazane zadania – wyjaśnia Renata Prucnal, nauczycielka geografii, która odpowiada za przeprowadzenie gry. Zaznacza, że pytania będą dotyczyły wyłącznie treści z udostępnionych materiałów. Pojawi się też zadanie praktyczne i być może dogrywki, jeżeli nie uda się od razy wyłonić trzech najlepszych drużyn, które zostaną one nagrodzone.

Uroczystość wręczenia nagród w Amfiteatrze zaplanowano na 12.30. Poprzedzą ją występy artystyczne, a w wydarzeniu będą uczestniczyć również uczniowie klas I-III, którzy do Amfiteatru dotrą w pochodzie, w kolorowych strojach z transparentami.
Współorganizatorami są Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów 'Janik’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia