Budowa stadionu lekkoatletycznego w Ostrowcu pod znakiem zapytania

źródło zdjęcia: Pixabay

7,5 miliona złotych brakuje powiatowi do rozstrzygnięcia przetargów na budowę międzyszkolnego stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Żeromskiego i wyremontowanie hal sportowych przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu i I-szym Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica.

Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu podkreśla, że przetarg podzielony był na trzy części. Pierwsza dotyczyła stadionu, druga i trzecia budowy hal. Do każdego z tych przetargów zgłosiło się po jednym wykonawcy i w każdym przypadku proponowana kwota przekroczyła zakładany na te cele budżety.
– Na budowę Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego planowaliśmy przeznaczyć dokładnie 16 milionów 380 tysięcy złotych, natomiast oferta firmy zainteresowanej realizacją inwestycji, opiewa na kwotę 23 milionów 184 tysięcy złotych – mówi.
Jeśli chodzi o hale przy szkołach średnich, łącznie brakuje około 700 tysięcy złotych.
Naczelnik Mroczek podkreśla, że teraz starostwo ma około dwóch tygodni na podjęcie decyzji co dalej.
– W tym momencie mamy dwie możliwości: albo przetarg unieważnić i ogłosić go ponownie, albo dołożyć brakującą kwotę – tłumaczy.
Przypomnijmy, że w skład stadionu wchodzić mają trybuny, bieżnia, kort tenisowy, dwa boiska wielofunkcyjne oraz zaplecze techniczne.
Powiat ostrowiecki otrzymał blisko 17 milionów rządowego wsparcia z 'Polskiego Ładu’ na realizację tej inwestycji.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia