Podniesienie stopnia alarmu BRAVO czasowo zamyka szkoły dla osób trzecich

Na terenie całego kraju do końca kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych dla osób trzecich. To w związku z poniesieniem z pierwszego na drugi w czterostopniowej skali stopnia alarmowego BRAVO.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, które w najbliższą sobotę organizuje dzień otwarty dla zainteresowanych nauką ósmoklasistów, zmienia plany. Spotkanie z kandydatami się odbędzie, ale w szkole nie będzie uczniów SMS i większych spotkań. – Ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy tę naszą formułę przemodelować i będą to przede wszystkim spotkania w tych grupach naborowych z konkretnymi trenerami i konkretnymi zawodnikami. Unikniemy w ten sposób wpuszczania na teren szkoły osób nierozpoznanych. Będziemy też skrupulatnie kontrolować teren placówki, więc wszystko odbędzie się w takim reżimie zaostrzonego bezpieczeństwa – mówi Anna Trojanowska, dyrektorka Szkoły Mistrzostwa Sportowego. – Wprowadzenie na terenie całego kraju tego drugiego stopnia alarmowego BRAVO ma charakter prewencyjny i nie jest związany z wysokim i rozpoznanym ryzykiem – tłumaczy dyrektor Trojanowska. Spotkanie z kandydatami w SMSie odbędzie się w sobotę od 11.00.

I Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica, które dzień otwarty zaplanowało na 27 kwietnia swoje wydarzenie zdecydowało się przełożyć na 27 maja. W niektórych szkołach wywiadówki, które właśnie teraz są prowadzone, odbywają się znów w systemie zdalnym. To dlatego, żeby nie wpuszczać do szkół dużej liczby osób.

Drugi stopień BRAVO dotyczy większego i niezidentyfikowanego zagrożenia terrorystycznego. Tego samego dnia podwyższono też stopień alarmowy Charlie-CRP, który dotyczy zagrożenia w cybeprzestrzeni. Podwyższone stopnie alarmowe będą obowiązywać do końca kwietnia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia