Policja podsumowała świąteczny weekend

To były spokojne święta w oczach ostrowieckiej policji. Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu tłumaczy, że funkcjonariusze przez długi weekend nie odnotowali poważniejszych wypadków czy incydentów kryminalnych.

– Od 15 do 18 kwietnia do siedmiu niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – informuje policjantka.
Niestety, jak co roku, w święta nie zabrakło osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu.

– W minioną sobotę 16 kwietnia około godziny 03.00 w nocy stróże prawa wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 19-letni kierowca pojazdu marki Seat mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie na ul. Aleja Jana Pawła II w naszym mieście spowodował kolizję drogową, uderzając w barierkę odgradzającą jezdnię. Teraz mężczyźnie za swoje zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami- mówi Ewelina Wrzesień.
Ponadto policjanci ujawnili łącznie ponad 100 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości oraz zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Policja zatrzymała także dwie osoby, które kierowały samochodami bez wymaganych uprawnień.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia