Chcą być jak Ignacy… Ignacy Łukasiewicz

Uczniowie szkoły podstawowej w Bodzechowie uczestniczą w programie naukowym 'Być jak Ignacy’, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

– Jego celem jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, popularyzacja samej postaci Ignacego Łukasiewicza, ale także przemysłu naftowego i gazowego i nauk matematyczno-przyrodniczych – podkreśla Agnieszka Wyrębkiewicz, nauczycielka fizyki i matematyki ze szkoły podstawowej w Bodzechowie.
Dodaje, że w trakcie programu uczniowie poznawali parki narodowe, dowiedzieli się jak zbudować i jak działa kompas, system GPS. Mogliśmy się zajmować tematyką astronomii, kosmonautyki. Wirtualnie odbyć podróż na księżyc, tak jak kiedyś robili to kosmonauci – wylicza.

Około 20-osobowa grupa podczas dodatkowych zajęć wykonywała różne zadania, m.in. tworzyli planety układu słonecznego. Na zakończenie programu młodzież musi wykonać tzw. pracę projektową. Jak informuje Agnieszka Wyrębkiewicz, prawdopodobnie będzie to praca związana z układem słonecznym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia