Uczniowie z Bodzechowa od 5 lat uczą się sztuki oszczędzania

Mija 5 lat od przystąpienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie do programu SKO czyli Szkolne Kasy Oszczędności prowadzonego przez PKO Bank Polski. Dawniej uczniowie otrzymywali drukowane książeczki oszczędnościowe. Dzisiaj mają zakładane cyfrowe konta.

– To najstarszy i jednoczenie najnowocześniejszy w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci – mówi Konrad Żelazowski, dyrektor szkoły. – Metoda ziarnko do ziarnka sprawdza się w naszej szkole. Program ten jest dedykowany do uczniów w wieku od 5 do 13 lat i zyskuje coraz większą popularność. W tym momencie w naszej szkole zapisanych jest około 60 uczniów, którzy zaoszczędzili w ciągu ostatnich 5 lat około 6 tysięcy złotych i ta kwota stale rośnie – podkreśla i dodaje, że dzięki udziale w programie uczniowie uczą się zarządzania swoimi finansami, wyrabiają w sobie nawyk świadomego oszczędzania, zdobywają także wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie.

Warto dodać, że w całym kraju w programie uczestniczy około 4,5 tys. szkół podstawowych, a młodzi ludzie zgromadzili już na rachunkach ponad 60 milionów złotych.

/paw/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia