Zbiórka żywności i charytatywny stragan na kiermaszu świątecznym dla uchodźców z Ukrainy

Polski Czerwony Krzyż nieustannie organizuje pomoc dla przebywających w Ostrowcu uchodźców z Ukrainy. Organizacja ma pod swoją opieką około tysiąca osób i przekazywane przez mieszkańców do Powiatowego Punktu Pomocy Humanitarnej produkty szybko się kończą. Dlatego, wspólnie z Top Market Publima organizują od 9 do 15 kwietnia zbiórkę potrzebnych artykułów.

– W sklepach Top Market odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych, kosmetyków i artykułów higienicznych, czyli wszystkich tych, które od dłuższego czasu zbieramy i które są potrzebne dla naszych ukraińskich przyjaciół – informuje Beata Barska z Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu. Podkreśla, że potrzeby są wciąż ogromne, dlatego wolontariusze pojawią się także na Wielkanocnym Ryneczku, jaki jutro organizuje miejski samorząd. – Na stoisku przygotowanym przez Polski Czerwony Krzyż będziemy sprzedawali rękodzieło. Bedzie można kupić stroiki świąteczne, wianki, ręcznie robioną biżuterię. Czymś specjalnym będą torby płócienne malowane ręcznie przez ukraińskie dzieci. Zakup takiej jednej tory pozwoli ufundować jedną paczkę żywnościową dla początkujących – zapowiada Beata Barska.

Rękodzieło, które będzie kupić na stoisku PCK przygotowały dzieci ze świetlic środowiskowych, opiekunowie i podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej 'Szansa’ i Środowiskowego Domu Samopomocy w Dołach Biskupich.

Kiermasz, ze względu na prognozowane opady deszczu odbędzie się nie na Rynku, ale w Ostrowieckim Browarze Kultury w godzinach 10.00 -14.30.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia