Ekonomik – szkoła z tradycjami „kusi” ósmoklasistów

Dzień otwarty zorganizował dziś Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, czyli popularny 'ekonomik’.
Do godziny 14 placówkę odwiedziło wielu młodych ludzi.
– Mamy zaszczyt przyjmować uczniów klas 8 szkół podstawowych z naszego miasta i nie tylko. Odwiedzają nas uczniowie z Bodzechowa, Waśniowa, Krępy Kościelnej i wielu innych miejscowości całego województwa – mówiła dyrektor Małgorzata Węglewicz.
Od godziny 10 uczniowie i kadra pedagogiczna prezentowali m.in. targi zawodów i pokazy mody zawodowej. Kandydatów oprowadzali sami uczniowie, zachęcając do podjęcia nauki w ich szkole.
– W szkole jest przyjazna atmosfera, nauczyciele są wspaniali. Warto wybrać 'ekonomik’, bo to szkoła z przyszłością. Jest tu dużo ciekawych kierunków, a szkoła otwiera nowe. Są też bardzo ciekawe zagraniczne praktyki zawodowe – mówiły uczennice.
Ich kolega dodawał, że początkowo obawiał się, że może nie zostać zaakceptowany w nowej szkole. – Tymczasem atmosfera jest tu tak pozytywna, że szybko nawiązałem kontakty, lubię spotkania i rozmowy z kolegami, a z nauczycielami fajnie się można dogadać. Dlatego warto wybrać 'ekonomik’ – zachęcał.
Zespół Szkół nr 1 działa już niemal 100 lat. Uczy na kierunkach ekonomicznych, gastronomicznych, finansowych, handlowych. Można wybrać także kierunek informacja turystyczna, hotelarstwo, czy spedycja.
– Na bieżący rok szkolny proponujemy zdobycie zawodu na kierunku technik rachunkowości, kelner, technik obsługi kelnerskiej i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, które to kierunki są zgodne z zapotrzebowaniem na terenie województwa świętokrzyskiego – zapowiada dyrektor Węglewicz.
Nabór do szkoły rozpocznie się 16 maja, potrwa do 20 czerwca.
/es/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia