Jarmark Wielkanocny organizuje samorząd Bałtowa

źródło zdjęcia: Pixabay

Jarmark Wielkanocny w najbliższą niedzielę organizuje gmina Bałtów. Odbędzie się on na placu przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej.


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 13:30. W programie zaplanowano między innymi barwny przemarsz, ale nie tylko.

-Przemarsz o 10:50 z palmami w barwnym korowodzie spod placu przy Urzędzie Gminy w Bałtowie, następnie o 11:30 jest uroczysta Msza Święta i o godzinie 13:00 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Podczas tego jarmarku będą również prezentowane palmy wykonane przez jednostki gminne, tu mam na myśli uczniów szkół podstawowych, jak i również koła gospodyń wiejskich i różne stowarzyszenia – tłumaczy Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i dodaje, że gminie zależy aby kultywować różne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Hubert Żądło zapowiada, że podczas jarmarku będzie można także zakupić rękodzieło, jak i pyszne wyroby i potrawy przygotowywane przez lokalnych producentów i koła gospodyń wiejskich.

/bart/

Ważne wydarzenia