Legioniści rzymscy rozbili obóz w Rezerwacie Krzemionki

źródło zdjęcia: Krzemionki

Dziś i jutro w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki prezentować się będą wyjątkowi goście. Legio XXI Rapax, czyli Legion Dwudziesty Pierwszy 'Drapieżny”.

To jedna z największych grup odtwarzających rzymskie jednostki wojskowe na świecie. Przedstawiciele tej formacji rozbili czasowy obóz obok pradziejowej osady w Krzemionkach.
Będzie to okazja, aby m.in. zobaczyć pokaz musztry rzymskich żołnierzy i przekonać się jak wyglądało ich życie w obozie. Wspólnie z legionistami będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu ze śmiercionośnej broni pociskowej, takiej jak scorpio czy manubalista. Chętni będą mogli poćwiczyć również rzut do celu charakterystycznym rzymskim oszczepem – pilum i innym rodzajem  pocisku nazywanym plumbatą. Miłośnicy planszówek będą mieli szansę sprawdzić, jakie gry zapewniały rozrywkę – nie tylko legionistom – w pierwszych wiekach naszej ery.
Dziś legionistów będzie można podziwiać do zamknięcia muzeum, jutro od godziny 9:00 również do zamknięcia.
Udział w zajęciach z rzymskimi gośćmi kosztuje 10 zł od osoby. Jest bezpłatny dla zwiedzających trasę turystyczną w tych dniach.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia