Zima wiosną zaskoczyła, ale nie ostrowieckich drogowców

Choć akcja zima już się zakończyła, to dzisiejsze opady śniegu postawiły w stan gotowości służby zajmujące się utrzymaniem dróg w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu, które wspólnie z firmą Remondis zajmuje się odśnieżaniem gminnych ulic tłumaczy, że prognozy pogody obserwowali już od kilku dni, dlatego byli przygotowani na taki scenariusz, dzięki czemu już w nocy, gdy tylko zaczął padać śnieg, podjęli działania.
– Już wcześniej zapewniliśmy odpowiednią obsadę kierowców na dyżurach, dzięki czemu mogliśmy szybko zareagować. Prognozy się sprawdziły, trzymamy cały czas rękę na pulsie wspólnie z Urzędem Miasta w Ostrowcu – tłumaczy.
Prezes Kowalski dodaje, że na szczęście firma nie zdążyła rozbroić samochodów ze sprzętu zimowego, co też wpłynęło na szybkość reakcji spółki na warunki atmosferyczne.
Według prognoz pogody, zimowa aura w Ostrowcu może utrzymać się nawet do niedzieli. Drogowcy apelują do kierowców o ostrożność, ponieważ wieczorem i w nocy temperatura może spaść poniżej zera.
– To stworzy niebezpieczne warunki nie tylko na drogach, ale również na chodnikach – przypomina Krzysztof Kowalski.

/bart/

Ważne wydarzenia