Zmarł ksiądz prałat Tadeusz Lutkowski. Uroczystości pogrzebowe w środę i czwartek

W poniedziałek, 28 marca zmarł po długiej chorobie ksiądz prałat Tadeusz Lutkowski, w latach 1986-2010 proboszcz parafii świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miał 87 lat.

– Księdza prałata poznałem na długi czas przed przyjściem do Ostrowca na parafię, a lepiej, gdy ją objąłem w 2010 roku. Bardzo dobrze go wspominam, jako dobrego, rzeczowego człowieka. Wprowadził mnie w dużą parafię i na początku dużo pomagał. Wprowadzał też taką serdeczną atmosferę na plebani – opowiada ks. Jan Sarwa, proboszcz parafii św. Michała Archanioła.

– Wspominam go jako bardzo ciepłego człowieka. Znam go od dziecka, bo moją wielką pasją była zawsze muzyka liturgiczna i jeszcze w szkole podstawowej, gdy byłam uczennicą szkoły muzycznej I stopnia pomagałam siostrze w oprawach liturgii. Księdza prałata poznałam, gdy przyszedł do parafii. Później, jako dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia zapraszałam go na różne uroczystości i zawsze był żywo zainteresowany życiem szkoły i uczniów. Jeszcze dwa tygodnie temu, gdy go odwiedziłam dopytywał o szkołę, a był już bardzo chory. Będzie go brakowało, to wielka strata – wspomina go Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu, założycielka chóru parafii św. Michała Archanioła.

Uroczystości pogrzebowe potrwają dwa dni. Jutro o 18.00 odprawiona zostanie msza święta, a przewodniczyć jej będzie biskup pomocniczy Diecezji Sandomierskiej ks Edward Frankowski. W czwartek w południe mszę świętą w intencji zmarłego odprawi biskup sandomierski ks. Krzysztof Nitkiewicz. Po niej odbędzie się odprowadzenie ciała na cmentarz.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia