Stowarzyszenie „Ostrower” organizuje zbiórkę rowerów dla uchodźców z Ukrainy

Stowarzyszenie 'Ostrower’ organizuje zbiórkę rowerów dla uchodźców z Ukrainy. Rozpocznie się ona w poniedziałek 28 marca i potrwa do 13 kwietnia w godzinach od 16 do 18, w soboty od 13 do 15.

Członkowie stowarzyszenia chcą w ten sposób przyczynić się do wsparcia uchodźców z owładniętej wojną Ukrainy. – Postanowiliśmy, za namową naszego kolegi – Piotra Maja – uruchomić taką zbiórkę dla dzieci i mam, które znalazły schronienie w Ostrowcu. Zaczęliśmy już te działania, Piotr przekazał pierwsze rowery. My, jako stowarzyszenie będziemy wspólnie z Lecznicą Rowerową sprawdzimy stan techniczny jednośladów, tak by nadawały się do użytku – mówi Kamil Stelmasik, prezes Stowarzyszenia 'Ostrower’.

Rowery oprócz funkcji rekreacyjnej posłużą jako środek transportu. – Rower nie jest i nie będzie pierwszą potrzebą dla osób uciekających przed wojną, ale jest dużym wsparciem podczas zakupów czy wtedy, gdy trzeba dojechać do szkoły, pracy czy na trening – zaznacza Piotr Maj.

Rowery trafią do potrzebujących osób za pośrednictwem ostrowieckiego punktu PCK, którego magazyn znajduje się w budynku po starym markecie na ulicy Mickiewicza, gdzie można zostawić jednoślady. – Mamy nadzieję, że rowerowe wycieczki po mieście i jego najbliższej okolicy będą miały duże znaczenia dla gości z Ukrainy. Pozwolą im nabrać siły, zaadoptować się w nowym miejscu, złapać trochę optymizmu i jednocześnie poznać naszą małą ojczyznę – podkreśla Kamil Stelmasik.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia