Oficjalne otwarcie oddziału terenowego RCKiK w Ostrowcu dopiero po majówce?

Najprawdopodobniej dopiero po majówce odbędzie oficjalne otwarcie nowej siedziby oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu.

– Czekamy jeszcze na dostawę sprzętu – mówi Jerzy Stalmasiński, dyrektor RCKiK. Dodaje, że wydłużył się cały łańcuch dostaw, a chcą jeszcze zainstalować nowe fotele dla dawców oraz aparat do poboru osocza. Liczymy, że domkniemy wszystko na ostatni guzik – podkreśla dyrektor Stalmasiński.

Krwiodawcy mają teraz zdecydowanie więcej przestrzeni. Oddział terenowy mieścił się wcześniej na pierwszym piętrze ostrowieckiego szpitala, ale na jesieni dyrekcja lecznicy wypowiedziała krwiodawcom umowę, bo ta borykała się z brakiem miejsca. Krwiodawcy również nie mieli go zbyt wiele. Teraz punkt krwiodawców znajduje się na 7 piętrze w budynku MOPS. Pracownicy stacji oraz dawcy krwi mają do dyspozycji około 150 metrów kw. powierzchni. Placówka także dzięki świątecznej akcji Radia Ostrowiec – Gwiazdki Moc 2020 – została wyposażona w nowe meble i sprzęt m.in. krzesła, sofę, taborety laboratoryjne oraz zegary do pomieszczeń oddziału o wartości 10 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę ze zbiórki przeznaczyliśmy na modernizację punktu diagnostyki laboratoryjnej i pobrań krwi w ostrowieckim szpitalu.

/paw/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia