Mieszkanki powiatu obcięły swoje włosy. Wspierają Fundację Rak’n’Roll

żródło: facebook.com/zsnr4ostrowiec

Dziś w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czyli dawnej Samochodówce odbyła się akcja strzyżenia włosów na peruki dla fundacji Rak’n’Roll.

Wzięły w niej udział zarówno uczennice ze szkoły podstawowej nr 14 w Ostrowcu i ze szkoły w Sarnówku jak i mieszkanki powiatu ostrowieckiego. – Dziewczynki były bardzo otwarte, chciały pomoc innym dzieciom. Dorosłe panie – przemyślana decyzja – też chcą zrobić coś dobrego. Wiedzą, że każda kobieta z chorobą onkologiczną potrzebuje takiego wsparcia. Wspólnymi siłami 25 cm włosów podarujemy na rzecz innych – mówi Anna Gębura, koordynatorka akcji. Dodaje, że w dniach poprzedzających akcję obcinania włosów, do szkoły zgłosiło się kilka pań, które chętnie skróciły swoje fryzury. – Panie nie mogły po prostu pojawić się dziś, ale dzięki nim zyskaliśmy kilogram włosów dla chorych na nowotwory – podkreśla.

Przypomnijmy, że dzisiejsza akcja jest kontynuacją działań w ramach Tygodnia Profilaktyki, który organizuje Samochodówka. 8 marca w szkole promowano oddawanie szpiku dla chorych na nowotwory krwi.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia