W Bałtowie powstaje browar. To nowa, kilkunastomilionowa inwestycja spółki DLF Invest

Na początku kwietnia w Bałtowie rozpocznie działalność nowy na mapie kraju browar. Browar Bałtów, bo tak się będzie nazywał, produkować będzie około 350 tysięcy litrów piwa regionalnego rocznie.

Filip Lichota, prezes firmy DLF Invest, mówi, że dla klientów dostępny będzie szeroki wybór piw.
– Na początku będziemy produkować pięć gatunków piw, od tych tradycyjnych preferowanych przez większość konsumentów, czyli lager, piwo pszeniczne, poprzez piwa mniej znane. Zostawiamy sobie też przestrzeń dla piw sezonowych, tak by jako browar lokalny, też móc wykazywać się nutką craftowego rzemiosła. Będziemy proponować różnego rodzaju smaku, w zależności od pory roku – wyjaśnia.
Piwo początkowo dystrybuowane będzie głównie w regionie w wybranych sieciach handlowych. Dostępne będzie także na terenie całego kraju w sklepach specjalizujących się w sprzedaży alkoholu.
Browar Bałtów mieści się w dawnej stajni Krainy Koni, w samym sercu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, która została całkowicie przebudowana. Oprócz produkcji piwa, w obiekcie działać będzie także restauracja.
– Browar Bałtów to nie tylko produkcja piwa, ale również nowe miejsce na mapie gastronomicznej regionu. Przy browarze powstanie restauracja z ciekawym menu, a osoby które będą korzystać z tego miejsca, będą mogły naocznie obserwować produkcję piwa, ponieważ duża część hali produkcyjnej zostanie odsłonięta dla oczu konsumentów, klientów restauracji – podkreśla prezes Lichota.
Otwarcie dla klientów zaplanowane jest na czerwiec.
W budowę browaru firma DLF Invest zainwestowała 11 milionów zł. Około 3,5 mln. dofinansowania pozyskała z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Jutro (18.03) po godzinie 12:00 Filip Lichota będzie gościem Radia Ostrowiec. Tematem rozmowy będzie inwestycja w Browar Bałtów.

/bart/

Ważne wydarzenia