WSBiP rozwija kierunek bezpieczeństwo narodowe. Podpisali umowę o współpracy z WOT

fot. FB/WSBiP

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisała umowę intencyjną o współpracy z 10. Świętokrzyską Brygadą Obrony Terytorialnej.

– Współpraca jest podpisana z intencją utworzenia studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Oczywiście sama idea współpracy jest szersza – mówi dr Paweł Gotowiecki, rektor WSBiP.

Studenci studiów magisterskich kierunku bezpieczeństwo narodowe, jeżeli uczelnia otrzyma zgodę na jego utworzenie, będą mogli obowiązkowe praktyki odbywać w jednostce. Skorzystają na tym również studenci studiów licencjackich. Instruktorzy WOT wspomogą też kadrę dydaktyczną kierunku, poprowadzą zajęcia praktyczne, na przykład poświęcone taktyce, logistyce czy umiejętnościom strzeleckim. – Współpraca w WOT nie będzie się ograniczać tylko do studentów kierunku bezpieczeństwa narodowego, ponieważ na przykład na kierunku pielęgniarstwo wprowadzimy przedmiot, medycyna pola walki – dodaje dr Gotowiecki.

Bezpieczeństwo narodowe na WSBiP, jak podkreśla rektor Gotowiecki, może pochwalić się kadrą. – Przede wszystkim kierownikiem katedry jest generał broni prof. dr Anatol Wojtan, były I zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego – mówi.
Uczelnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe kształci obecnie ponad 100 osób. Wszystkich studentów ma ponad 1 tysiąc 200.

/mag/

Ważne wydarzenia