Więcej chętnych niż pieniędzy

żródło: pixabay.com

Ponad 760 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu ostrowieckiego chciałoby wyjechać w tym roku na turnusy rehabilitacyjne, ale pieniędzy wystarczy tylko dla około 500 z nich. Ostrowiecki PCPR otrzymał na ten cel zaledwie milion złotych. Tak zadecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

– Zainteresowanie tą formą wsparcia wśród osób niepełnosprawnych zawsze było duże, ale teraz przeszło nasze oczekiwania. W ciągu ostatnich dwóch lat ludzie bali się wyjeżdżać na rehabilitację z powodu obawy przed zakażeniem i licznych obostrzeń pandemicznych – mówi Joanna Pikus, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu i wyjaśnia w jaki sposób wybiorą osoby, które otrzymają dofinansowanie.
– Będziemy posiłkować się rozporządzeniem, które w przypadku niewystarczającej ilości środków, wskazuje, że możemy przyznać to dofinansowanie osobom, które korzystają co drugi rok. Zmniejszenie kwoty dofinansowania o 20 proc. według rozporządzenia i tak nie wszystkie osoby mogłyby skorzystać z tej formy wsparcia – dodaje dyrektor Pikus.

Ostrowiecki PCPR otrzymał na ten rok z PFRON-u ponad 8 milionów 300 tysięcy zł na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia