Ostrowiecka uczelnia i medycy ze szpitala pomagają szpitalom w Ukrainie

źródło zdjęcia: WSBiP

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości łączy siły z personelem ostrowieckiego szpitala by wspólnie nieść pomoc Ukrainie.

Monika Borek, pielęgniarka koordynująca Szpitalny Oddział Ratunkowy i wykładowczyni WSBiP mówi, że jej uczelnia, a także lecznica stale współpracują ze środowiskiem akademickim w Ukrainie.
Po agresji Rosji na Ukrainę, Monika Borek skontaktowała się z jedną z byłych studentek z Lwowa – Sofiją, która odbywała praktyki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
– Z Sofiją jestem w stałym kontakcie i zwróciła się do nas o konkretną pomoc: o leki i środki opatrunkowe. Tych zaczyna już po prostu w Ukrainie brakować – tłumaczy.
Dlatego, jak dodaje Monika Borek, oprócz zbiórki samych środków pracownicy zarówno WSBiP jak i oddziałów SOR, ortopedycznego i Bloku Operacyjnego szpitala w Ostrowcu zebrali także środki finansowe. Do tej zbiórki dołożyła się także siłownia Impuls Czyżewscy – Dom Treningu.
Pierwszy transport na granicę, a konkretnie do Budomierza wyrusza dziś.
Jak się okazuje, takie zbiórki mają być przeprowadzane cyklicznie, tak by w miarę możliwości zapewniać mieszkańcom Ukrainy stałe dostawy niezbędnych środków.

/bart/

Ważne wydarzenia