Ostrowieckie struktury partii politycznych organizują pomoc dla Ukrainy

źródło zdjęcia; PiS Ostrowiec

Nie tylko organizacje pozarządowe i samorządy włączają się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbiórki prowadzą także ostrowieckie struktury partii politycznych.

Dla przykładu takie działania podjęły struktury Platformy Obywatelskiej.
Jak mówi Magdalena Leśniak z PO zbierają najpotrzebniejsze artykuły.
– Na ten moment zbieramy przede wszystkim żywność z długim terminem ważności jak kaszki, słoiczki, batony energetyczne czy słodycze dla dzieci. Oprócz tego leki, środki odkażające, bandaże, środki opatrunkowe oraz środki higieny osobistej. Tych potrzeb jest naprawdę bardzo dużo – tłumaczy.
Magdalena Leśniak dodaje, że można je dostarczać do biura Platformy Obywatelskiej na osiedlu Ogrody 7F. Dyżury organizowane są codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 18:00 do 20:00.
Podobną akcję zorganizowały struktury Prawa i Sprawiedliwości.
-Przede wszystkim zbieramy artykuły żywnościowe i środki higieny osobistej, ale także materiały opatrunkowe. Wszystkie te produkty zbieramy w naszym biurze poselsko-senatorskim i bardzo mocno współpracujemy w tym zakresie z NSZZ „Solidarność” – mówi poseł Andrzej Kryj. Dodaje, że działacze podjęli także decyzję, by co miesiąc organizować między sobą zbiórki pieniędzy. – Wczoraj już udało nam się zebrać kilkaset złotych, ale liczymy, że ta kwota będzie cały czas rosła – podkreśla poseł Kryj.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia