Ostrowiecki WOT w gotowości. Trwają ćwiczenia stąd duża liczba wojskowych ciężarówek w mieście

źródło zdjęcia: Wojska Obrony Terytorialnej

Jak poinformowało nas dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców z Ukrainy wprowadzono nowy status do natychmiastowego stawiennictwa dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierze brygad OT z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 6 godzin. Żołnierze pozostałych brygad OT mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 12 godzin.

– Jesteśmy w gotowości, czekamy na dalsze rozkazy – mówi kapitan Marcin Kowal, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w nawiązaniu do sytuacji na Ukrainie.

Przypomnijmy, że dziś nad ranem wojska rosyjskie i białoruskie rozpoczęły inwazję Ukrainy.
– Nasza brygada, tak jak i wszystkie siły zbrojne w Polsce bacznie, bacznie śledzi sytuację, nasz dowódca również. Przed inwazją podejmowane były działania przygotowawcze z naszej strony. Nasze działanie będzie adekwatne do rozwoju sytuacji – tłumaczy.

Marcin Kowal dodaje, że obecnie na terenie ostrowieckiej bazy wojskowej odbywają się planowe ćwiczenia, stąd duża ilość pojazdów na parkingu przy budynku gimnazjum na osiedlu Słonecznym. Przypomnijmy, że to siedziba 103 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia