Powiat szykuje się do remontów cząstkowych

źródło zdjęcia: Pixabay

Ostrowiecki samorząd powiatowy do 28 lutego poszukuje firmy, która wykona remonty cząstkowe na drogach powiatowych w gminach: Bałtów, Ćmielów, Kunów i Waśniów.

O drogi powiatowe w Ostrowcu i gminie Bodzechów, na mocy podpisanego w 2019 roku porozumienia, dbają samorządy gminne. W tym roku na to zadanie powiat przeznaczy 350 tysięcy złotych, co jest dużym skokiem w porównaniu z latami ubiegłymi, gdy przeznaczał na ten cel około 100 tysięcy złotych rocznie.
– Profesjonalne usuwanie ubytków, jeżeli utrzymają się takie warunki atmosferyczne, powinniśmy rozpocząć na początku marca. Aura jest obecnie bardziej wiosenna, więc zależy nam, aby jak najszybciej usunąć niedogodności mieszkańcom powiatu i poprawić bezpieczeństwo na drogach – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu i dodaje, że remonty cząstkowe przeprowadzają już teraz na zasadzie interwencji. Tomasz Mroczek podkreśla, że zgłoszeń od mieszkańców otrzymują całkiem dużo, ponieważ na drogach pojawiło się sporo ubytków. To dlatego, że tegoroczna zima charakteryzuje się dużymi wahaniami temperatur, co jest zabójcze dla nawierzchni.

/bart/

Ważne wydarzenia