Uczniowie samochodówki promują oddawanie szpiku dla chorych na nowotwory krwi

żródło: dkms.pl

Po raz kolejny uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czyli dawnej Samochodówki zapraszają do udziału w akcji pn. 'Tydzień Profilaktyki Zdrowotnej’ promującej oddawanie szpiku dla chorych na nowotwory krwi.

– W dniu 8 marca będziemy wydawać pakiety rejestracyjne dla wszystkich zapisanych osób. O godzinie 10 w naszej szkole pojawią się delegacje z innych placówek i instytucji. Każdy otrzyma od wolontariusza pakiet, w którym będzie pałeczka wymazowa, formularz oraz wszelkie informacje dotyczące rejestracji – mówi Anna Gębura, pedagog z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, koordynatorka przedsięwzięcia. Kolejnym elementem tygodnia profilaktyki będzie akcja przekazywania po strzyżeniu włosów na peruki dla leczących się kobiet w ramach działań Fundacji Rak & Roll, którą zaplanowano na 21 marca. – W zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do tej akcji, ale odzew był bardzo duży. Pojawiły się osoby w różnym wieku – od 4 lat do kobiet świadomych, dojrzałych. Bardzo fajnie zareagowała społeczność lokalna oraz uczniowska. Pojawiły się dziewczynki ze szkół podstawowych nr 14, 10 i 7. Była także pani nauczycielka – opowiada Anna Gębura. Podkeśla, że zgłoszenia od osób zainteresowanych wzięciem udziału w akcji przyjmowane są telefonicznie lub mailowo do 7 marca. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Efektem ubiegłorocznej kampanii jest otrzymanie przez pacjenta z Warszawy szansy na drugie życie, ponieważ społeczność Samochodówki znalazła dla niego dawcę.

/paw/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia