Trzy samorządy dołożyły się do zakupu wozu dla ostrowieckich strażaków. Najwięcej zapłacił Bałtów

źródło: kppsp Ostrowiec

Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu gaśniczego marki Star/Man dla OSP Bałtów.

Stało się tak dlatego, że ostrowieccy strażacy wzbogacili się o nowe ciężkie auto gaśnicze. Będzie to drugi taki samochód w jednostce powiatowej.

– Całkowity koszt nowego wozu to ponad milion złotych. Samochód gaśniczy GCBA 5/42 na podwoziu MAN, od niedawna służy już ostrowieckim strażakom.Zastąpił wysłużony już wóz bojowy GCBA 5/40 z 2005 r. Bedzie służył głównie do gaszenia pożarów oraz innych akcji ratowniczych. Starsze auto tzw 'leśnik’ będzie teraz służył strażakom ochotnikom z gminy Bałtów – mówi Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckich strażaków.

Od 2016 roku to już trzecie auto gaśnicze, które zostało przekazane do Bałtowa z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. Do nowego wozu państwowych strażaków – oprócz Komendy Głównej PSP, która wyasygnowała 720 tys.zł. – dołożył się samorząd województwa – dał 150 tys., samorząd powiatu ostrowieckiego – 20 tys. zł oraz samorząd Bałtowa, który dołożył najwięcej, bo 180 tysięcy złotych.

– Cieszymy się z tego wozu. Teraz musimy go przerejestrować, ubezpieczyć, a potem będzie służył w gminie – mówi Hubert Żądło, wójt Bałtowa.

Dodajmy, że w ciągu kilku ostatnich lat ostrowieccy strażacy wzbogacili się o trzy nowe wozy strażackie, agregat prądotwórczy, drabinę wysokościową i quada.
W sumie jednostka dysponuje 22 pojazdami, służbę w niej pełni około 110 strażaków.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia