Gmina szuka firmy, która usunie ubytki w drogach

Wiosna przyszła do Ostrowca trochę wcześniej niż można się było spodziewać, a gwałtowne zmiany temperatur to zabójstwo dla nawierzchni dróg. W wielu miejscach jazda po mieście wymaga dużej ostrożności, by nie uszkodzić koła, czy zawieszenia.

Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi, że ostrowieckie ulice są w stosunkowo dobrym stanie, ale widzą rosnącą liczbę ubytków i szykują się do napraw cząstkowych.
– Obecnie trwa procedura przetargowej, podczas której wyłonimy wykonawcę, który wykonywać będzie dla nas remonty cząstkowe. Obecnie ubytki łatamy na zasadzie interwencji – tłumaczy.
Naczelnik Majcher dodaje, że w kilku miejscach takie już interwencje podjęli. Jako przykład podaje ulice: Żeromskiego, Sienkiewicza i Iłżecką.
Warto dodać, że ostrowieckie ulice są ubezpieczone i w sytuacji, gdyby doszło do uszkodzenia auta z powodu dziurawej jezdni możemy wystąpić o odszkodowanie.
Warto dobrze obfotografować miejsce zdarzenia i jego okoliczności, by mieć dokumentację potrzebną do dochodzenia roszczeń.
Uszkodzenie auta w wyniku dziurawej jezdni można także zgłaszać bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela.

/bart/

Ważne wydarzenia