W Krzemionkach spotkania z epoką kamienia. Pierwszym surowcem – muszle

żródło: pixabay.com

W najbliższą sobotę w Rezerwacie Krzemionki odbędą się warsztaty w ramach cyklu z epoką kamienia w tle pod hasłem 'Pradziejowe rzemiosła.

Jest to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z różnymi aspektami codziennych prac manualnych, z jakimi musieli mierzyć się ludzie w pradziejach. Podczas zajęć uczestnicy przyswoją techniki obrabiania podstawowych surowców znanych w epoce kamienia takich jak kamienie, kości, drewno czy rogi. Pierwszym wyzwaniem będzie przygotowanie ozdób z muszelek. – Mamy pełne zaplecze muszelek. Myślę, że są one dobrym surowcem jako wprowadzenie do epoki kamienia – mówi Daniel Marciniak z muzeum. Przy użyciu krzemiennych wiertełek powstaną wyjątkowe rzeczy. – Będziemy starali wzorować się na różnych zabytkach archeologicznych, gdzie muszle były wykorzystywane jako ozdoby. Powstaną m.in. wisiory czy bransolety – dodaje.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 5 lutego o godz. 11-tej w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki w Sudole. Wejściówka na zajęcia kosztuje 10 złotych. Obowiązuje telefoniczna lub mailowa rezerwacja miejsc. Szczegóły znajdziecie na stronie krzemionki.pl w zakładce aktualności.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia