Spore zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie

źródło zdjęcia: FB Lecha Łodeja

Wczoraj w kunowskim urzędzie gminy do użytku została oddana winda dla osób niepełnosprawnych, powstała także łazienka na parterze przystosowana do ich potrzeb.

Burmistrz Lech Łodej mówi, że jest to duże ułatwienie dla osób odwiedzających magistrat.
– Firma wykonała prace solidnie. Myślę, że mieszkańcy są bardzo zadowoleni, tym bardziej, że sporo osób ma problemy z poruszaniem się. Nasz urząd ma 3 piętra, więc niektórym interesantom nie było łatwo dotrzeć do pokoju na ostatnim piętrze, teraz to się zmieni – wyjaśnia.
To niejedyne zmiany w urzędzie. Od tego tygodnia zaczęło funkcjonować biuro podawcze. – Interesanci nie będą już musieli biegać od pokoju do pokoju żeby zostawić dokumenty – mówi burmistrz Łodej. Winda wraz z łazienką kosztowała pół miliona złotych. Została sfinansowana ze środków pochodzących z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych, gmina pozyskała na ten cel także 150 tysięcy złotych z PFRON-u.
W planach urząd ma kolejne inwestycje, m.in. chce pozyskać środki na wymianę starego pieca węglowego, przeprowadzić termomodernizację, zamontować panele fotowoltaiczne oraz wymienić oświetlenie w całym budynku na energooszczędne.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia