Będzie drugi przetarg na remont ul. Kwiatkowskiego

źródło zdjęcia: Pixabay

Przetarg na remont ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego w Ostrowcu wraz z budową łącznika między tą ulicą, a ulicą Świętokrzyską został unieważniony.

To dlatego, że najtańsza oferta jaka wpłynęła w przetargu przewyższa zakładany na ten cel budżet o ponad milion złotych.
Łącznie do Urzędu Miasta w Ostrowcu wpłynęły 4 oferty. Najdroższa oferta złożona przez firmę Roadstar ze Starachowic przekroczyła kwotę 5,5 miliona złotych. Co ciekawe, trochę niższą ofertę ale również przekraczającą 5,5 miliona złotych złożyło konsorcjum firm w skład którego wchodzi ostrowieckie Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i firma Ekoinstal ze Starachowic.
Miasto na remont chciało przeznaczyć mniej niż 3 miliony 800 tysięcy złotych z czego około 2 milionów złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
-Wszyscy, którzy planują jakiekolwiek inwestycje widzą, jak galopują ceny wszystkich usług i wszystkich materiałów – komentuje wyniki przetargu Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. Dodaje, że w drugim postępowaniu przetargowym spodziewa się jednak niższych cen.
– Początek roku to zawsze sondowanie cen. Być może poszukamy jakiś wewnętrznych rozwiązań, żeby zejść trochę z warunków przetargu i żeby ta cena była trochę niższa, bo lepiej zamiast dokładać większą kwotę, to za zaoszczędzone pieniądze wykonać w tym czasie inne ulice na które czekają mieszkańcy Ostrowca, między innymi na Gutwinie. Liczę, że ponowne otwarcie tego przetargu zaskutkuje oszczędnościami – podkreśla.
Gmina zamierza ogłosić kolejne postępowanie przetargowe w przyszłym tygodniu.
W ramach zadania powstanie nowa nawierzchnia, nowa kanalizacja deszczowa oraz odwodnienie, poprawione zostanie oświetlenie, a także wybudowany nowy chodnik.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia