Pogorzelcy ze Świrny będą mieli nowy dom

żródło: pomagam.pl/pomocrodziniezeswirny

Pogorzelcy ze Świrny, którzy w sylwestrowy poranek stracili cały dobytek życia w wyniku pożaru, będą mieli nowy dom. Anonimowy darczyńca z Kielc przekazał fundusze na zakup innej posesji dla Państwa Anety i Tomasza Modras w sąsiedztwie ich spalonego domu – informuje Justyna Marynowska z ostrowieckiej fundacji 'Bo w Nas Jest Moc’, która wspiera poszkodowaną rodzinę.

– Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach rodzina otrzymała taki wspaniały prezent. Otrzymany dom nie był użytkowany przez około 60-70 lat, wymaga generalnego remontu, ale jest. Rodzina będzie mogła w nim zamieszkać – mówi i dodaje, że powierzchnia nowego domu jest zbliżona do tego, który spalił się pod koniec ubiegłego roku. – Obecnie trwają prace związane ze stworzeniem kosztorysu adaptacji otrzymanego domu – zaznacza Justyna Marynowska.

Warto dodać, że na koncie zbiórki na portalu pomagam.pl pod hasłem 'Pomoc pogorzelcom ze Świrny’ udało się już zebrać ponad 19 tysięcy złotych. Rodzinie można pomóc wpłacając także dowolne kwoty na konto fundacji oraz licytując wystawione na facebookowej stronie przedmioty.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia