W ferie znów wzrosła popularność bonów turystycznych

Do 30 września został wydłużony termin na zrealizowanie bonu turystycznego. Jak informuje Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS, rośnie zainteresowanie tą formą płatności w naszym województwie, bo trwają ferie zimowe.

W Świętokrzyskiem przyznano ponad 125 tysięcy bonów turystycznych, z czego ponad 93 tysiące zostało już aktywowanych. W całości wykorzystało je już 43 tysiące 166 osób.

Rzecznik Szkalej przypomina, że bonu nie można wymienić na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację. – W naszym województwie mamy zarejestrowanych blisko pół tysiąca podmiotów turystycznych, u których można takim bonem płacić. W tej chwili 385 z nich ma już usługę świadczoną nie tylko dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Nasze województwo jest jednak tym, w którym realizuje się stosunkowo niewiele płatności bonem turystycznym.Zdecydowanie częściej są realizowane na przykład w Małopolsce – dodaje rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia