Policja zadba o bezpieczeństwo w ferie

Dziś w województwie świętokrzyskim rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe. W związku z tym ostrowieccy policjanci zaplanowali szereg działań mających poprawić w tym czasie bezpieczeństwo.

– Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, takich jak stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze będą ponadto kontrolować trzeźwość kierujących – mówi Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Dodaje, że działania policjantów nie będą skupiać się tylko i wyłącznie na drogach.
– W trakcie ferii będziemy kontrolowali miejsca występowania tak zwanych „dzikich lodowisk”, stoki narciarskie oraz inne miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży – tłumaczy.
Rafał Dobrowolski dodaje, że policjanci będą uczestniczyć także w spotkaniach organizowanych z dziećmi w przedszkolach, szkołach, a także w miejscach wypoczynku zimowego na których poruszane będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas ferii.

Przypomnijmy, że ferie zimowe w województwie świętokrzyskim potrwają do 31 stycznia.

/bart/

Ważne wydarzenia