Droga na Chmielów już po remoncie

Droga powiatowa Ostrowiec-Chmielów na odcinku 3,5 kilometra już po remoncie. To kolejna inwestycja na drogach powiatowych zrealizowana w partnerstwie, tym razem trzech samorządów – powiatowego, miasta Ostrowca i gminy Bodzechów.

Powiat na zadanie o wartości blisko 2 milionów 700 tysięcy złotych pozyskał 1 milion 500 tysięcy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałą kwotą pokryły trzy samorządy, ponad 600 tysięcy powiat, ponad 300 tysięcy gmina Bodzechów i ponad 200 tysięcy gmina Ostrowiec. – Jest to bardzo ważna inwestycja, bo kiedy zamknięta na czas remontu zostanie Aleja 3 Maja, to ta droga będzie mogła stanowić objazd dla dolnej części miasta – mówiła wczoraj na zorganizowanej na miejscu konferencji prasowej Marzena Dębniak, starosta powiatowy.
Zadanie obejmowało wymianę nawierzchni, remont zjazdów do posesji z kostki betonowej, odwodnienia, wzmocnienie poboczy, wymianę barierek zabezpieczających pieszych. – Razem z gminą Bodzechów jesteśmy jednostkami najmocniej wspierającymi powiat, bo mamy świadomość, że to co wspólnie uda się zrobić będzie służyło naszym mieszkańcom, w tym przypadku nieważne czy mieszkańcom Chmielowa w gminie Bodzechów, czy mieszkańcom ulicy Chmielowskiej w Ostrowcu – mówił prezydent Jarosław Górczyński, zwracając uwagę, że to droga często wybierana przez rowerzystów, bo prowadzi przez urokliwe tereny.
Wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn zachęcał z z kolei nie tylko do wybierania Chmielowa jako kierunku wycieczek rowerowych, ale do osiedlania się w Chmielowie. – Nasz wspólna działalność powoduje, że te miejsce są bardziej atrakcyjne – mówił.
Wykonawcą inwestycji była Firma Transportowo Budowlano Drogowa 'Dylmex’ ze Staszowa.

/mag/

Ważne wydarzenia