Jest nowy ranking najlepszych liceów i techników w kraju

Perspektywy opublikowały dziś swój coroczny ranking liceów i techników, a w nim duże zmiany. Najlepsze ostrowieckie technikum, plasujące się w ostatnich latach na pierwszym miejscu w regionie, tym razem jest na czwartym miejscu.

Zespół Szkół nr 3, czyli THM zostało wyprzedzone przez trzy szkoły, które w poprzednich latach plasowały się na bardzo odległych pozycjach. W województwie świętokrzyskim ranking otwiera Technikum nr 1 w Włoszczowie, w tym roku zajmuje 22 miejsce w kraju, w poprzednim 117 i wcześniej 259. Drugie w regionie jest Technikum nr 4 w Kielcach, a trzecie Technikum nr 1 w Jędrzejowie. W tym roku 113 w kraju, a rok wcześniej 488. -Pomimo tego spadku i tak uważam, że to duży sukces dla całej społeczności THM i potwierdzenie dobrej marki szkoły. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o zdawalność matur. W tej kategorii wynik jest o blisko 20 pozycji lepszy. W głównym rankingu zabrakło jeszcze lepszych wyników egzaminów zawodowych i większej liczby laureatów olimpiad – komentuje wyniki tegorocznego rankingu Mariusz Łata, naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym. Ostrowiecki THM z 70. miejsca w Polsce w roku ubiegłym spadł na pozycję 143.
Znaczący wzrost zanotowało Technikum nr 1 imienia Mikołaja Kopernika – dawny Ekonomik, które wcześniej nie było klasyfikowane, a teraz jest w pierwszej 500 w kraju i po raz pierwszy otrzymało brązową tarczę. Wyżej uplasowało się też Technikum nr 2 czyli Budowlanka.

Wśród liceów w regionie ranking otwiera zawsze wysoko notowane Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej. Czwarte miejsce należy do ostrowieckiego Niepublicznego liceum im. Stanisława Konarskiego. 6 pozycję – po wzroście – zajmuje II liceum imienia Joachima Chreptowicza. Wyższej niż w roku poprzednim ocenione zostało też III Liceum Ogólnokształcące imienia Władysława Broniewskiego. Spadek zanotowało liceum 'Staszica’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia