Urzędy skarbowe będą pracowały dłużej. To przez Polski Ład

Urzędy skarbowe będą od dziś do końca lutego pracowały dłużej – od ósmej do dziewiętnastej. Te dyżury związane są ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi w ramach Polskiego Ładu.

– uruchamiamy dyżury podatkowe w Polskim Ładzie. Pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informacje można uzyskać osobiście lub telefonicznie – mówi Paweł Dulewicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i odsyła na stronę internetową Izby Administracji Skarbowej, gdzie podane są numery telefonów do urzędników udzielających pomocy.

A pomocy potrzebują osoby zajmujące się księgowością oraz pracownicy, którzy otrzymali przez Polski Ład niższe wynagrodzenie. Wczoraj informowali nas o tym słuchacze. – Jeszcze nie wiem dokładnie czy straciłam, ale dostałam pensję niższą o 200 złotych. Tłumaczenie firmy jest takie, że dostanę zwrot przy emeryturze – mówiła pani Krystyna. – Ja poznam swoją sytuację 25 stycznia, gdy otrzymam emeryturę. Po 46 i pół latach pracy na wydziale gorącym w hucie, z tych obliczeń, kalkulatorów Polskiego Ładu wynika, że będą około 150-200 złotych na minusie – mówił z kolei pan Marek. Także naczelnik Dulewicz przyznaje, że najwięcej pytań mają teraz od osób, które otrzymały niższe wynagrodzenie. – Głównie odwiedzają nas teraz osoby, które otrzymały niższe wynagrodzenie – mówi.
Wizytę w urzędzie najlepiej umówić poprzez stronę wizyta.podatki.gov.pl. – zaznacza naczelnik urzędu.

/mag/

Ważne wydarzenia