Samochodówka 'szkołą z życiem”

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli 'Samochodówka’ otrzymała Ogólnopolski Certyfikat ,,Szkoły z życiem’, a Anna Gębura, pedagog szkolny Ogólnopolski Certyfikat ,,Pedagoga z życiem’.

Certyfikaty te przyznaje Fundacja DKMS, za promowanie oddawania szpiku dla chorych na nowotwory krwi. Szkoła od trzech lat organizuje w lutym lub marcu Tydzień Profilaktyki Zdrowotnej i organizuje dni dawcy szpiku, które umożliwiają rejestrację potencjalnych dawców – Mamy na koncie wielki sukces, bo udało nam się pozyskać niespokrewnionego bliźniaka genetycznego dla pana Krzysztofa z Warszawy. Przez Fundację DKMS dostaliśmy od niego list, że dzięki naszym działaniom otrzymał on szpik kostny. Szpik się przyjął, pan Krzysztof może żyć dzięki naszej inicjatywie – mówi z radością Anna Gębura, która jest też lokalnym koordynatorem fundacji DKMS.

Tydzień Profilaktyki Zdrowotnej w Samochodówce to nie tylko Dzień Dawcy, ale również działania edukacyjne. W tym roku poświęcony będzie nie tylko walce z białaczką. – W lutym będziemy prowadzić działania na rzecz zapobiegania depresji, a potencjalnych dawców szpiku będziemy pozyskiwać w marcu. Zamierzamy też pozyskiwać wtedy włosy na peruki dla pacjentów onkologicznych – zapowiada Anna Gębura, a Radio Ostrowiec o tych wydarzeniach będzie przypominać.

/mag/

Ważne wydarzenia