Nadzór nad lasami prywatnymi wraca do starostwa powiatowego

fot. pixabay

Nadzór nad gospodarką leśną w lasach niepaństwowych z początkiem tego roku wrócił do powiatu ostrowieckiego. To zadanie na podstawie umowy realizowało dotąd Nadleśnictwo Ostrowiec.

Od 1 stycznia właściciele lasów prywatnych formalności nie załatwią już w nadleśnictwie Ostrowiec. – Chodzi zwłaszcza o uzyskanie poświadczenia legalności drewna – wyjaśnia Łukasz Dziekan, kierownik Referatu Rolnictwa i Środowiska w starostwie powiatowym. -Każdy właściciel lasu, pozyskując drewno, żeby mógł je wykorzystać lub odsprzedać, musi uzyskać poświadczenie legalności pozyskania drewna – dodaje.
Prowadzenie gospodarki leśnej wiąże się z szeregiem obowiązków, które teraz nadzorować będzie bezpośrednio urzędnik starostwa. A powierzchnia prywatnych lasów w powiecie ostrowieckim to około 4 tysięcy 750 hektarów. Najwięcej jest ich w gminie Bodzechów i Bałtów. W Ostrowcu prywatne lasy zajmują powierzchnię około 440 hektarów.
Starostwo powiatowe przejmuje wszystkie obowiązki związane z nadzorem nad gospodarką leśną w lasach niepaństwowych, a więc również te kontrolne.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia