Dodatkowe linie autobusowe na terenie powiatu zostaną utrzymane w 2022 roku

źródło zdjęcia: Pixabay

Rekordową kwotę na utrzymanie linii autobusowych na terenie całego powiatu ostrowieckiego przeznaczy w tym roku samorząd powiatowy. To kwota ponad 4 milionów złotych, która pozwoliła na uruchomienie od 3 stycznia łącznie 36 linii autobusowych.

Poziom dofinansowania z Funduszu Rozwoju Linii Autobusowych wynosi ponad 3 miliony 800 tysięcy złotych. Pozostałą kwotą solidarnie dzielą się samorządy gminne i powiatowy.
– Od 2019 roku sukcesywnie zwiększaliśmy liczbę połączeń. W 2019 roku jako organizator transportu zbiorowego 5 linii komunikacyjnych, w 2020 linii tych było już 20, a w 2021 udało się zwiększyć ich liczbę do 35, ponieważ już wtedy dostaliśmy rekordowe w skali województwa dofinansowanie na ten cel  – wyjaśnia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.
Do współpracy zaproszono wszystkie gminy.
– Pozostawiliśmy gminom wolną rękę co do proponowanej siatki połączeń, nie dając absolutnie żadnych ograniczeń. Propozycje składane przez wójtów i burmistrzów miały się wpisywać jedynie w potrzeby komunikacyjne mieszkańców – podkreśla Tomasz Mroczek.
Najwięcej linii utworzono na terenie Waśniowa i Bodzechowa – łącznie 26. Mniej linii będzie obsługiwało tereny pozostałych gmin czyli Ćmielów, Bałtów i Kunów, łącznie 10.
Połączenia obsługiwane będą przez dwóch przewoźników – Trans Katrinę oraz ostrowiecki PKS. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na utrzymanie linii do końca 2022 roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia