Nowa siedziba ostrowieckiego oddziału terenowego RCKiK prawie gotowa

Trwają ostatnie prace związane z organizacją pracy i urządzaniem wnętrz nowej siedziby ostrowieckiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Przypomnijmy, że dyrekcja ostrowieckiego szpitala, która boryka się z brakiem miejsca wypowiedziała stacji umowę najmu pomieszczeń we wrześniu tego roku. Oddział pierwotnie miał czas do końca roku na przeprowadzkę do nowej siedziby przy Świętokrzyskiej, ale sytuację zmieniła pandemia koronawirusa. Teraz nowy punkt oddawania krwi mieści się na 7-mym piętrze w budynku przy Świętokrzyskiej 22. – Zajmujemy praktycznie całe piętro, czyli około 150 m kw. W nowym miejscu jest większy gabinet zabiegowy, dzięki czemu mamy więcej przestrzeni. Nie mamy jeszcze co prawda kompletnego umeblowania, ale czekamy. Zgodnie z obietnicą wykonawcy te gotowe będą w połowie stycznia – mówi Jerzy Stalmasiński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

W tym roku oddział terenowy wzbogaci się także o nowy sprzęt. – Do połowy roku ostrowiecki oddział na pewno otrzyma nowy separator osoczowy, dzięki czemu dawcy nie będą musieli przyjeżdżać do Kielc w tym celu – zapowiada dyrektor Stalmasiński.

Nowa siedziba zyska wyposażenie, m.in. potrzebne do urządzenia gabinetu oddawania krwi, poczekalni i pokoju wypoczynku dla krwiodawców także dzięki świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. Za 10 tysięcy złotych kupujemy m.in. krzesła, fotele, taborety laboratoryjne, sofę, czy zegary do pomieszczeń oddziału. Pozostałą kwotę ze zbiórki ostrowiecki szpital wykorzysta na modernizację punktu diagnostyki laboratoryjnej i pobrań krwi w szpitalu.

Warto dodać, że w najbliższy piątek, 7 stycznia oddział terenowy będzie nieczynny. Tego dnia nie będzie można oddać krwi.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia