Policja kontroluje legalność sprzedawanych w Ostrowcu choinek i ryb

źródło: pixabay.com

W związku ze zbliżającymi się świętami ostrowieccy policjanci prowadzą kontrole, czy choinki i stroisz oferowany przez sprzedawców pochodzi z legalnego źródła.

– Działania prowadzone są wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Na chwilę obecną nie mamy żadnych zgłoszeń dotyczących łamania prawa – mówi Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Policjanci kontrolują też punkty i stoiska, gdzie sprzedaje się żywe ryby.

-Sprawdzamy nie tylko legalność pochodzenia, ale też warunki w jakich przetrzymywane są te ryby i sposób ich uśmiercenia.Sprzedawcy którzy naruszą przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami ponieważ zgodnie z art.35 ustawy o ochronie zwierząt za łamanie przepisów grozi kara grzywny, a w skrajnych przypadkach może to być kara aresztu lub więzienia – dodaje młodszy aspirant Dobrowolski.

Przypomnijmy, przepisy precyzują nie tylko sposób transportu karpi, ale również warunki przetrzymywania i humanitarnego uboju ryb. Powinno się zabijać je w specjalnie wydzielonym do tego miejscu. Pod żadnym pozorem nie można zrobić tego na oczach dzieci. Żywe ryby można przenosić w torebce ze specjalną siatką uniemożliwiającą jej kontakt z reklamówką lub w pojemniku z wodą.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia