Nietypowa choinka stanęła na dziedzińcu OBK

fot. FB/ Miejskie Centrum Kultury

Nietypową choinkę w nietypowe ozdoby przystroiły przedszkolaki w ramach akcji 'Wspólnie łączymy na święta’. To inicjatywa trzech ostrowieckich jednostek kultury: Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Biura Wystaw Artystycznych.

– Ozdoby, które prezentujemy na naszej nietypowej, artystycznej choince to ozdoby wykonane z porcelany, a konkretnie z filiżanek, cukiernic, mleczników i innych elementów, które otrzymaliśmy od Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów  Chodzież – mówi Justyna Łada, dyrektor BWA.

Dzieci przy wsparciu instruktorów z trzech jednostek własnoręcznie malowały ozdoby podczas warsztatów w galerii przez cały ostatni tydzień. – Drewniana i przystrojona choinka stoi już na naszym dziedzińcu przed Ostrowieckim Browarem Kultury. Ona ma 4 metry wysokości i trzeba zobaczyć jak wygląda, trudno opowiedzieć – podkreśla Paweł Górniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podkreśla, że ozdoby przygotowały dzieci ze wszystkich przedszkoli w mieście, zarówno tych publicznych, jaki niepublicznych.

Jacek Kowalczyk, dyrektor MCKu dodaje, że część ozdób przygotowali ostrowieccy seniorzy. – To taka między pokoleniowa choinka, która łączy też nasze jednostki kultury, bo wszyscy działamy na rzecz edukacji kulturalnej – mówi, zapowiadając kolejne wspólne inicjatywy, które mają przyciągać do Ostrowieckiego Browaru Kultury możliwie największą liczbę mieszkańców.

/mag/

Ważne wydarzenia