Dzień obrazu „Bez tytułu”, „Zakochanych kotów” i świątecznego wieńca. I rekord – 10 290 zł z licytacji „Gwiazdki Moc”

Trzeci dzień piątej edycji naszej radiowej akcji Gwiazdki Moc obfitował w niezwykłe wydarzenia i przyniósł nam piękną kwotę dla dzieci z niepełnosprawnościami ze Specjalnego Ośrodka-Szkolno-Wychowawczego. Przypomnę, że zbieramy fundusze na utworzenie sali doświadczania świata, która pomoże w terapii podopiecznych.

Już pierwszy licytowany na antenie Radia Ostrowiec przedmiot, stroik przygotowany przez dzieci i nauczycieli z tej szkoły, dał nam 2 tysiące złotych. Wylicytowała go w imieniu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego pani Monika. Bałtowski Kompleks podarował nam też karnet open na cały sezon narciarski do Szwajcarii Bałtowskiej i także on przyniósł wspaniałą kwotę. 900 złotych zaoferował pan Paweł. A bombki pomalowane własnoręcznie przez artystkę Ewę Stawiarską – wylicytował doktor Adam Karolik, dyrektor medyczny szpitala oferując 500 zł.

Nasze studio odwiedziła też Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, która na licytację wystawiła obraz autorstwa Mariusza Swata.
Wylicytował go pan Tomasz za 1500 złotych. Piękna rywalizacja potoczyła się między panią Basią i panem Adamem o obraz „Bez tytułu”, który podarował na licytację artysta Jacek Kolatorowicz. Zakończyła się kwotą 3 tysięcy złotych, które za obraz zaproponował pan Adam. Pani Basia i tak wzbogaciła naszą skarbonkę licytując drewniany komplet świąteczny od Młodego Stolarza, czyli Mateusza Ignacaka z Ostrowca, oferując za niego 50o zł.

W licytacji finałowej burmistrz Ćmielowa Joanna Suska zachęcała do licytacji podarowanych przez nią dwóch porcelanowych figurek „Zakochane koty” z Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały. Wspierała ją dziś silna międzypokoleniowa grupa od dzieci przez młodzież aż po seniorów, wykonując najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
Licytację rozpoczął pan Waldemar, dołączył pan Jarek i pani Basia, oferując 1 tysiąc złotych za figurki kotów. I to do pani Basi trafia zakochane kotki.
Dzięki wszystkim licytacjom na antenie w środę udało się zebrać 9,5 tysiąca złotych.

Do 17 licytowaliśmy także piękne przedmioty na Facebooku. Między innymi nieziemskie geody kwarcowe od firmy Kamyk. Znajdą one nowy dom za 430 złotych. A wszystkie licytacje facebookowe przyniosły dziś 790 złotych.
Gratulujemy i dziękujemy za wsparcie…

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia