Ostrowieckie przedszkolaki aktywnie pomagają w ramach akcji Gwiazdki Moc 2021

W ramach tegorocznej świątecznej akcji Gwiazdki Moc licytujemy wiele przedmiotów podarowanych przez naszych darczyńców, ale mamy także kalendarze – cegiełki na 2022 rok, które możecie kupić w naszej redakcji oraz w przedszkolach czy szkołach.

Wśród placówek, które wspierają naszą akcję jest przedszkole nr 21 na osiedlu Stawki. Jak informuje dyrektor Dorota Kosiarz, przygotowania do świątecznej akcji trwają, a aktywnie włączyła się w nie także rada rodziców. – Akcja rozkręca się. Wszystkie grupy intensywnie pracują nad tym, żeby sprzedać jak najwięcej kalendarzy i zebrać jak najwięcej pieniędzy. W tym roku do każdego kalendarza, który będzie zakupiony w naszym przedszkolu dołączymy upominek własnoręcznie wykonany przez dzieci z przedszkola – mówi dyrektor Kosiarz, która przez ponad 20 lat pracowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ostrowcu. To na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z tej właśnie placówki zbieramy w tym roku fundusze.
– Dwadzieścia trzy lata przepracowałam w tym ośrodku, więc część mojego serca została przy moich podopiecznych. Utrzymujemy zresztą kontakty z osobami, które już są absolwentami placówki. Ośrodek to wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie. Bardzo doświadczeni specjaliści, którzy od lat pracują z dziećmi ze spektrum autyzmu – dodaje i podkreśla, że wychowawcy i terapeuci z ośrodka byli pierwszymi specjalistami, którzy profesjonalnie zajęli się dziećmi autystycznymi w naszym mieście.

Rada Rodziców z przedszkola na Stawkach podarowała nam dwie duże maskotki, które zakupili z własnych funduszy. To około 70cio cm skrzat oraz podobnej wielkości renifer. Przedmioty trafią na licytację na naszym, radiowym Facebooku. Za inicjatywę i tak ciepłe zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia