Stacja Szwajcaria Bałtowska szykuje się do uruchomienia stoków

źródło zdjęcia: Szwajcaria Bałtowska

Mamy dobre informacje dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Właściciele Szwajcarii Bałtowskiej planują uruchomienie stacji narciarskiej już w ten weekend.

Żaneta Choinka z działku marketingu stacji tłumaczy, że warunki atmosferyczne pozwalają na wykorzystanie armatek śnieżnych, które zwiększą pokrywę śnieżną na stoku. Dodaje, że od tego roku Bałtowski Kompleks Turystyczny wykorzystuje jeden z najnowocześniejszych systemów naśnieżania, który pozwala bardzo szybko pokryć trasy zjazdowe białym puchem.
– W tym sezonie mamy do dyspozycji nowoczesny system naśnieżania wykorzystujący technologię „All Weather Snow”. Dzięki niej śnieg można wytwarzać całą dobę, niezależnie od warunków atmosferycznych. Technologia wykorzystuje zaawansowaną technikę chłodzenia za pomocą wydajnego wymiennika ciepła, która to schładza wodę do temperatury zamarzania – wyjaśnia.
Właściciele Szwajcarii Bałtowskiej zachęcają do śledzenia ich mediów społecznościowych oraz strony internetowej. Datę uruchomienia stacji podamy także na antenie Radia Ostrowiec.
-Wszystko uwarunkowane jest od pogody. Zależy nam na dobrze przygotowanym stoku, dlatego pracujemy pełną parą. Trzymajcie kciuki aby pogoda nam dopisała – zachęca Żaneta Choinka.
Szwajcaria Bałtowska to jedyna stacja narciarska w powiecie ostrowieckim i jedna z siedmiu w województwie świętokrzyskim.

/bart/

Ważne wydarzenia