Miasto wybrało autobusy z napędem diesla. Wkrótce podpisanie umowy

fot. FB/Ostrowiec Świętokrzyski - profil miasta

Do zamówionych już przez gminę Ostrowiec pierwszych sześciu fabrycznie nowych autobusów z silnikiem hybrydowym – ten przetarg wygrała firma Solaris – dołączą samochody od firmy MAN. Urząd rozstrzygnął właśnie przetarg na zakup autobusów z napędem diesla i wkrótce podpisze z firmą umowę.

– Od daty podpisania umowy firma będzie miała ponad 300 dni na dostawę dziewięciu kompletnych, gotowych autobusów do gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Po tym rozpocznie się procedura odbiorowa tych autobusów – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta.
Do przetargu na zakup dziewięciu niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów miejskich przystąpiła jeszcze firma Solaris, ale zaoferowała wyższą cenę. MAN 9 samochodów wyprodukuje za niespełna 9,5 miliona złotych, a Solaris zaproponował cenę o ponad 640 tysięcy wyższą.
Miasto ogłosiło już także przetarg na zakup 8miu fabrycznie nowych niskopodłogowych i zeroemisyjnych autobusów o napędzie elektrycznym. Producenci mają czas do 17 grudnia na zgłaszanie ofert.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia