Remont DW 754 w Ostrowcu wpisany do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Świętokrzyskiego

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego jednogłośnie przegłosowali na ostatniej sesji wpisanie do wieloletniej prognozy finansowej środków na remont ostrowieckiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 754, czyli Alei 3 Maja i ulicy Radwana.

Jak mówi Arkadiusz Bąk, radny wojewódzki z Ostrowca taki ruch zapewnił finansowanie inwestycji.
– Zadanie budowy drogi zostało rozpisane do 2024 roku. Pół miliona zostało wpisane na przyszły rok, co oznacza, że wtedy rozpoczną się prace przygotowawcze, natomiast reszta kwoty została podzielona na pół i wpisana na lata 2023 i 2024 – wyjaśnia.
Radny Bąk dodaje, że pierwszą wspomnianą transzę pół miliona należy jeszcze w grudniu wpisać do przyszłorocznego budżetu województwa, ale nie przewiduje, by to się nie stało.
Nic już nie stoi na przeszkodzie, by Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie tej inwestycji. Realny termin ogłoszenia przetargu – jak nam się udało ustalić – to początek przyszłego roku, bo drogowcy muszą zaktualizować dokumentację kosztorysową.
Przypomnijmy, że przebudowa drogi 754 obejmuje wyburzenie obecnego mostu nad Kamienną i budowę nowego, dalej przebudowę Alei 3 Maja i ulicy Radwana aż do skrzyżowania z ulicą Bałtowską.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia