ZUS skraca godziny pracy w poniedziałki

ZUS zmienia godziny pracy w poniedziałki we wszystkich oddziałach w kraju. Od 22 listopada wszystkie placówki będą czynne o godzinę krócej niż dotychczas, czyli od 9 do 17.

– Od wielu lat w każdy poniedziałek pracujemy dłużej. Wiadomo jaka jest sytuacja w kraju. Z tego powodu sprawdzamy też w jakich godzinach przychodzą do nas klienci. Okazuje się, że największy ruch jest od 15 do 17. Stąd też decyzja, aby w poniedziałki pracować godzinę krócej – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. Zachęca także do korzystania z innych form kontaktu z pracownikami ZUS. W dni powszednie w godzinach od 7 do 18 działa Centrum Obsługi Telefonicznej, dostępne pod numerem (22) 560-16-00. Wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Z pracownikami swojego oddziału można też konsultować się podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy przez internet.

Skrócony czas pracy w poniedziałki będzie obowiązywał przez najbliższe 4 miesiące, do 31 marca przyszłego roku. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi ZUS będą czynne tak jak do tej pory, czyli w godzinach od 8 do 15.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia