Nowa stołówka i kuchnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Ćmielowie

Wczoraj w Szkole Podstawowa Nr 1 w Ćmielowie oficjalnie oddano do użytku uczniom wyremontowaną stołówkę szkolną wraz z nową kuchnią.

Inwestycję udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu przez gminę z rządowego programu 'Posiłek w szkole i w domu’. Samorząd pozyskał na ten cel maksymalną możliwą kwotę czyli 80 tysięcy złotych. Remont łącznie kosztował 150 tysięcy złotych.
– Ta stołówka pamiętała jeszcze czasy jak ja była uczennicą. Remontów i renowacji w tym przypadku praktycznie nie było. Teraz jest zupełnie nowe wyposażenie, co świadczy o tym, że gmina idzie w kierunku zdrowego żywienia – mówiła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Dodawała, że wymieniona została zastawa stołowa, półki, szafki czy stół do przyrządzania potraw. Pojawił się także nowy piec konwekcyjny, w którym w jednym czasie możemy przygotować 80 kotletów.
W dzisiejszej uroczystości brali udział także przedstawiciele rządu.
Agata Wojtyszek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyła, że w dzisiejszych czasach to bardzo ważne, aby zapewniać uczniom odpowiednie wyżywienie.
– To jest nie tylko ważne dla dzieci i młodzieży, ale także dla rodziców, którzy posyłając dziecko do szkoły mogą liczyć, że otrzyma zdrowy posiłek – tłumaczyła.
Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty, również zwracał uwagę na potrzebę tworzenia w szkołach tego typu miejsc.
– Wiemy, że dzieci często długo przebywają w szkole, później na świetlicy bo oboje rodziców pracuje, więc to czasami jedyna szansa na to, aby dziecko zjadło ciepły posiłek – mówił.
Warto dodać, że w ubiegłym roku samorządowi udało się z tego samego programu wyremontować stołówkę i kuchnie w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzóstowej.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia