Kampania Mamo! Mamo! Mammografia! ma zachęcić kobiety do badań piersi

żródło: pixabay.com

Ruszają bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku od 50 do 69 lat w ramach ogólnopolskiej kampanii Mamo! Mamo! Mammobus! Ma ona na celu zachęcenie kobiet do wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych.

– Narodowy Fundusz Zdrowia kontynuuje tę ogólnopolską akcję tym razem pod hasłem „Pier(w)si badamy profilaktycznie!”. Pamiętajmy, że każda pora roku jest dobra, żeby zadbać o siebie. Kampania ma na celu obniżenie wskaźnika umieralności kobiet z powodu raka piersi poprzez promocje badań mammograficznych, które są najskuteczniejszą metodą służącą wczesnemu wykryciu zmian nowotworowych – mówi Dagmara Borowiec ze świętokrzyskiego oddziału NFZ w Kielcach. Badanie trwa kilka minut, a skierowanie nie jest potrzebne. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr ( 58) 325 76 05 oraz (58) 325 76 02.

W Ostrowcu mobilny punkt badań zaparkuje w poniedziałek 22 listopada przy ulicy Mickiewicza na parkingu przy Pływalni 'Rawszczyzna’. Mammografię będzie można zrobić w godzinach od 9 do 14. Dagmara Borowiec dodaje, że do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy się wygodnie ubrać, a w dniu badania na umytą skórę nie stosować dezodorantu, balsamu, czy kremu. Szczegółowy harmonogram wizyt mammobusa w naszym województwie znajduje się poniżej.

http://www.nfz-kielce.pl/aktualnosci-dla-pacjentow/harmonogram-mammobusu/page/2/

/paw/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia