445 opasek medycznych trafi do osób niepełnosprawnych

żródło: pixabay.com

Ponad 92 tysiące złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymała gmina Ćmielów na zakup bieżni i opasek medycznych monitorujących stan zdrowia osób niepełnosprawnych.

– Zależy nam na tym, aby poprawić bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych, które przechorowały Covid-19. Chcemy monitorować kondycję zdrowotną mieszkańców. Bieżnia będzie służyła rehabilitacji tlenowej. W dobie koronawirusa uważam, że bardzo ważne jest wsparcie kontroli stanu zdrowia, bo coraz trudniej dostać się do lekarza. Opaski są przeznaczone do pomiaru temperatury ciała, ciśnienia czy EKG. Zmierzą także saturację – mówi burmistrz Joanna Suska. Bransoletki życia trafią do 445 osób niepełnosprawnych. – 40 opasek otrzymają dzieci do 12 roku życia z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, 60 opasek trafi w ręce opiekunów osób niepełnosprawnych, zaś 345 bransoletek podarujemy osobom niepełnosprawnym zamieszkującym naszą gminę – wylicza Joanna Borkowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ćmielowie. Czas na złożenie wniosków o opaskę będzie dość krótki. Urzędnicy chcą bowiem zakończyć nabór maksymalnie w połowie grudnia.
Osoby, które w najbliższym czasie otrzymają opaski medyczne w szybki i łatwy sposób będą mogły wezwać pomoc w momencie zagrożenia zdrowia lub życia. Wezwania trafiają do centrum operacyjnego, gdzie są odbierane 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – podkreśla kierownik Borkowska.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia