Remont dwóch kilometrów drogi w miesiąc? Takie wyzwanie stoi przed ostrowieckim starostwem

źródło zdjęcia: Pixabay

Tylko do końca roku ostrowieckie starostwo powiatowe ma czas na wyremontowanie ponad 2-kilometrowego odcinka drogi w gminie Bałtów.

Chodzi o odcinek w Wólce Bałtowskiej, na które starostwo otrzymało dofinansowanie o wysokości blisko miliona 900 tysięcy złotych z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Droga została zniszczona przez nawalny deszcz pod koniec czerwca tego roku.
-Szkoda, że tak późno ta dotacja została udzielona, ale jest nadzieja, że uda się to zadanie zrealizować do końca roku. Większość robót, to są – mówiąc najkrócej – roboty maszynowe – tłumaczy wicestarosta Andrzej Jabłoński.
Na całej długości odcinka zostanie sfrezowana nawierzchnia na głębokości około 10 centymetrów, następnie zostanie ułożona nowa oraz wykonane pobocza. Jak podkreśla wicestarosta Jabłoński, remont jest realny do wykonania w miesiąc, bo tylko tyle czasu będzie miał wykonawca. A to w związku z dodatkowym czasem jaki jest potrzebny na przeprowadzenie procedury przetargowej, ktrej nie można pominąć.
Wicestarosta Jabłoński dodaje, że prace przyspieszyć można jeszcze w jeden sposób.
– Istnieje ewentualna możliwość zamknięcia całego remontowanego odcinka z pozostawieniem jedynie dojazdu do posesji. Jesteśmy przygotowani do stworzenia maksymalnie dogodnych warunków dla wykonawcy i liczymy, że ten przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty, a zadanie uda się zrealizować w tym roku – podkreśla.
Łącznie remont drogi ma kosztować ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia